Art.-No. 854-25037 | HTC-6UWB-600/BK
  • 600mm.
  • available.
  • Versatile Compatibility: Designed for 19” rack-mounted equipment,
  • offering flexibility for various applications.
Application Wall mounted boxes are used to house 19" networking equipment where space is limited or the installation is small.
Colour Black (BK)
PART DESCRIPTION HTC-6UWB-600/BK
organization of 19” rack-mountable equipment. Available in 6U, 9U,
12U, and 15U sizes with a 600mm depth, these enclosures are perfect
Product Group Racks and Enclosures
Short Description HTC 6U 600mm Deep 19" Wall Mounted Box
Type HTC-6UWB-600/BK
Depth (D) 600mm
Height (H) 352mm
Width (W) 530mm
Country of Origin CN
Dimensions W x H x D 530 mm x 352 mm x 600 mm